Aktualita

WordPress konference v Hluboké nad Vltavou

17. května zažila Hluboká nad Vltavou již druhý sraz WordPress mozků z celé České republiky. Hluboká, kterou mnozí z nás máme spojenou zejména s nádherným zámkem, nebyla vybrána náhodou. Sídlí zde totiž jedna z nejprogresivnějších webhostingových firem v naší zemi, která konferenci zasponzorovala.

Příjemné prostředí hotelu Záviš z Falkenštejna bylo již od rána připraveno a všichni příchozí obdrželi kromě občerstvení i WEDOS dárečky. Plánovaný program byl více než nabitý – od 10 až do 17 hodin bylo co pozorovat.

Celý program konference se nahrával a video je volně dostupné:

Úroveň jednotlivých přednášek byla různá a již od prvních minut každé z nich bylo snadno rozpoznatelné umění prezentace daného přednášejícího. Sám mám s prezentováním na veřejnosti bohaté zkušenosti a vím, že zvládnout časování, profesionální přednes se zaměřením pouze na klíčové věci a hlavní osu prezentace není jednoduché.

Po technické stránce byly zajímavé prezentace Jakuba Klapky o cachovacích pluginech a Vládi Musílka o vývoji pluginů. Petr Bechyně pěkně shrnul základy Google Analytics, Zdeněk Dvořák pak ucelil myšlenku získávání zpětných odkazů. Závěr patřil showmanovi Michalu Kubíčkovi, který snažil vytvořit iluzi jak snadno lze s webem vydělat nějaký ten tolar.

Čtěte také:   3. Wordpress konference

2. wordpress konference - Hluboká nad Vltavou

WordPress je špičkový redakční systém, na kterém se dá stavět řada uživatelských webů i čistě specifických řešení. Vega TEAM na WordPressu provozuje řadu i velmi významných a rozsáhlých webů, stejně tak i malých drobných prezentací. WordPress tak vytváří přirozenou a potřebnou konkurenci našeho vlastního redakčního systému Vega.

 

Nezbývá tedy nic jiného, než se těšit na třetí pokračování této zajímavé konference.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *